• 24 czerwca w Yacht Clubie OPTY w Chełmie Śląskim odbył się XX Żeglarski Biwak Integracyjny pod hasłem „ Żaglówką przez świat”, który zgromadził osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunów. Jak co roku nasi uczniowie należący do grupy wokalnej Gryfnioki oraz członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu mogli zaprezentować swoje talenty, przygotowując program artystyczny. Dzieci wystąpiły z bogatym repertuarem, w którym znalazły się śpiew, taniec oraz elementy muzyczne. Ich występ był pełen zaangażowania, radości i pozytywnej energii. Uczniowie aktywnie włączyli się także w prowadzenie animacji i zabaw integracyjnych, zachęcając uczestników do wspólnej aktywności i budując atmosferę wzajemnej akceptacji i radości. Ich obecność wniosła wiele uśmiechu i ciepła do całego wydarzenia. Po części artystycznej uczniowie mogli również poczuć prawdziwego ducha żeglarstwa. Wielką atrakcją była możliwość popłynięcia jachtem. Serdecznie dziękujemy organizatorom oraz wszystkim uczestnikom za niezwykle ciepłe przyjęcie, życzliwość i wspaniałą atmosferę, która towarzyszyła nam przez cały dzień. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego wyjątkowego wydarzenia i wspólnie tworzyć miejsce, w którym każdy czuje się ważny, potrzebny i akceptowany.

  • 19 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach „Design Thinking” mających na celu rozwijanie kreatywności. Podczas zajęć analizowali potrzeby mieszkańców, opracowywali pomysły na realne wydarzenia i inwestycje możliwe do realizacji w Chełmie Śląskim. Pracując w grupach, tworzyli innowacyjne rozwiązania, przygotowywali koncepcje projektów oraz prezentowali swoje pomysły, ucząc się współpracy, planowania i odpowiedzialności za rozwój lokalnej społeczności. Warsztaty przygotował i poprowadził Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Chełmie Śląskim – pan Piotr Józefczyk.

  • 10 czerwca klasa IV i V udała się na trzydniową wycieczkę turystyczno-edukacyjną w Pieniny. Celem wycieczki było poznanie walorów krajobrazowych i turystycznych Pienin, integracja uczestników oraz propagowanie aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty w Czorsztynie, gdzie uczniowie podziwiali ruiny zamku, który strzegł kiedyś polskiej granicy, słuchając ciekawych opowieści przewodnika. Następnie przejechaliśmy do Niedzicy, aby odwiedzić Zamek Dunajec i przespacerować się po Koronie Zapory spiętrzającej wody Dunajca. Każdy mógł skosztować oscypka i kupić pamiątki. Ostatnią atrakcją w tym dniu był rejs statkiem widokowym po Jeziorze Czorsztyńskim. Po tych wrażeniach udaliśmy się do Zajazdu Czorsztyńskiego w Maniowach na obiadokolację. Jednak najbardziej wyczekiwanym punktem w tym dniu była integracyjna dyskoteka. Następnego dnia po śniadaniu wyruszyliśmy zrealizować kolejny punkt wycieczki. Przejechaliśmy do Dębna Podhalańskiego, aby zwiedzić słynny zabytek UNESCO – drewniany kościół św. Michała Archanioła, w którym kręcono kultowy ślub Janosika z Maryną. Z kościółka udaliśmy się do budynku Dyrekcji Pienińskiego Parku Narodowego w Krościenku nad Dunajcem, gdzie obejrzeliśmy film pt.: Na skrzydłach motyla, podziwialiśmy wystawę przyrodniczą, prezentująca zagadnienia dotyczące ochrony przyrody, geologii, architektury, etnografii i ekologii oraz makiet. Kolejnym niesamowitym miejscem okazał się Wąwóz Homole, który znajduje się we wsi Jaworki. Wę

  • W piątek 12 czerwca br., odbyło się uroczyste świętowanie zbliżającego się końca szkoły podstawowej, czyli komers klasy VIII. Po stresie związanym z egzaminami ósmoklasisty, przyszedł czas na zasłużoną zabawę. Szkolna sala zmieniła się w salę balową. Rodzice zadbali o poczęstunek, dekorację oraz opiekę nad młodzieżą. Jedną z atrakcji imprezy była fotobudka, ciesząca się ogromną popularnością. To był niesamowity wieczór, pełen radości i wspólnych zdjęć. Ten bal z pewnością pozostanie na długo w pamięci uczestników, jako piękne podsumowanie lat spędzonych w szkole podstawowej.

  • W dniach od 8 do 10 czerwca 2026 r. uczniowie z kl. VI, VII i VIII pod opieką Pani Anny Krzystanek i Pani Renaty Ganobis uczestniczyli w szkolnej wycieczce do Niemiec. Podczas trzydniowego wyjazdu młodzież zobaczyła i zwiedziła najciekawsze atrakcje Saksonii. Zwiedzanie rozpoczęło się od obejrzenia Pałacu Moritzburg oraz spaceru po ogrodach otaczających bajkową rezydencję. Uczniowie obejrzeli również zbiory Muzeum Manufaktury Porcelany w Miśni, wzięli udział w pokazie produkcji porcelany oraz zwiedzili drezdeński ogród zoologiczny. Park Narodowy - Sächsische Schweiz wywarł na naszych młodych podróżnikach ogromne wrażenie. Młodzież podziwiała przepiękne widoki, spacerowała po prawdziwym labiryncie kamiennych maczug, przeprawiła się promem przez Łabę oraz zwiedziła Twierdzę Königstein. Uczniowie zobaczyli również jedno z najpiękniejszych miast Europy – Drezno. Podziwiali wnętrza Pałacu Zwinger, skrywające: Galerię Starych Mistrzów, jeden z najcenniejszych na świecie zbiorów dzieł sztuki, Salon Matematyczno-Fizyczny oraz wyjątkową Kolekcję Saskiej Porcelany. Zakończeniem wyjazdu do Niemiec była wizyta na Starym Mieście, spacer po Tarasach Brühla oraz podziwianie Pochodu Książęcego. Pomysłodawcą i organizatorem wycieczki była Pani Wicedyrektor Anna Krzystanek.

  • 11 czerwca 2026 roku uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w wycieczce do Zatoru. Celem wyjazdu było rozwijanie zainteresowań mitologią, życiem dinozaurów oraz integracja zespołów klasowych i popularyzowanie aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu. Dzieci zobaczyły w Zatorlandzie różne obiekty historyczne m.in. Park Mitologii. Malowniczy krajobraz, duży staw i piękna przyroda tworzyły tło do opowieści o antycznych wierzeniach. Aż 46 figur przedstawia najważniejsze postacie i przerażające stwory z greckich opowieści. Tu dzieci wysłuchały opowiadania o mitach greckich płynąc gondolą. Po wodnej przejażdżce wszyscy bawili się na placu zabaw, przeszli Park Linowy i robili pamiątkowe zdjęcia. Oprócz tego było mnóstwo zabawy – miasteczko ruchu drogowego, dom szalonego naukowca, w którym można zgłębić umysł geniusza, karuzele, salony gier, gokarty oraz place zabaw. Następnym punktem programu był Park Dinozaurów. Dzieci wyruszyły w podróż do prehistorycznych czasów, gdy na ziemi panowały wielkie gady. Zobaczyły swoje ulubione okazy, zobaczyły jak się poruszały i usłyszy ich groźny ryk. W Parku Zatorland dinozaury są gigantycznych rozmiarów. Pani przewodnik bardzo ciekawie opowiadała o różnych gatunkach stworzeń żyjących w zamierzchłych czasach. Dzieci mogły je obejrzeć, dotknąć i zrobić pamiątkowe zdjęcia. Po krótkim odpoczynku wszyscy ruszyli dalej. Potem był smaczny obiad i kolejne zabawy w Lunaparku. Na koniec uczniowie udali się do Parku Owadów. Dzieci zobaczyły owady ludzkich rozmi

  • 03.06 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XXV Igrzyskach Osób Niepełnosprawnych.

    Wydarzenie rozpoczęło się niezwykle uroczyście – od zapalenia olimpijskiego ognia oraz wypuszczenia białych gołębi, będących symbolem pokoju i jedności. Podczas zawodów nie brakowało pozytywnych emocji, uśmiechów i sportowej energii. Nasi zawodnicy z zaangażowaniem podejmowali kolejne wyzwania, prezentując wytrwałość, wolę walki i wzajemne wsparcie. Zwieńczeniem tego wyjątkowego dnia było wręczenie wszystkim uczestnikom złotych medali i pucharów. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły.

  • 3 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla przyszłych uczniów klas pierwszych oraz ich rodziców. Była to doskonała okazja do poznania szkoły, jej oferty edukacyjnej oraz atmosfery panującej wśród społeczności szkolnej. W programie znalazło się spotkanie z Dyrekcją Szkoły oraz nauczycielami, którzy przedstawili specyfikę pracy w klasach pierwszych. Dla dzieci przygotowano ciekawe zajęcia kreatywne, podczas których mogły rozwijać swoją wyobraźnię i zdolności manualne. Najmłodsi uczestnicy bardzo chętnie brali udział we wszystkich aktywnościach, wykazując duże zaangażowanie i radość ze wspólnej zabawy. Ważnym punktem spotkania było także zwiedzanie szkoły. Dzieci i rodzice mogli zobaczyć sale lekcyjne, gabinety specjalistów, sale wyciszeń oraz inne pomieszczenia, które już wkrótce będą częścią codziennego życia przyszłych pierwszoklasistów. Dziękujemy wszystkim za udział w Dniu Otwartym i cieszymy się, że mogliśmy wspólnie spędzić ten wyjątkowy czas.

  • - ryza białego papieru A4
    - plastelina
    - papier kolorowy
    - kredki świecowe
    - kredki ołówkowe (12 kolorów)
    - farby plakatowe (12 kolorów)
    - twarda podkładka do prac plastycznych A3
    - pędzle do malowania ( różnej grubości 3-4)
    - nożyczki z zaokrąglonymi końcami
    - plastikowy kubeczek na wodę - (potrzebny podczas malowania farbami)
    - klej w sztyfcie
    - ołówek
    - gumka do mazania
    - linijka ( długość 20 cm)
    - liczydło
    - zeszyt 16 kartkowy w trzy linie (do nauki pisania)
    - zeszyt 16 kartkowy w kratkę
    - bibuła zwykła karbowana (kilka kolorów)
    - 2 teczki na gumkę
    - worek na buty
    - wygodne obuwie do chodzenia po szkole
    - strój na w-f: biała koszulka, czarne lub granatowe spodenki

  • Tegoroczny Dzień Dziecka upłynął nam pod hasłem „Na Opak” i dostarczył wszystkim mnóstwo uśmiechu, radości oraz wspaniałej zabawy. Dzieci prezentowały zwariowane stroje, kolorowe dodatki, zabawne fryzury oraz ubrania założone na opak. Pomysłowość uczestników sprawiła, że ten dzień był naprawdę wyjątkowy i pełen pozytywnej energii. Nie zabrakło również atrakcji, które wywoływały uśmiechy na twarzach najmłodszych. Wspólne zabawy ruchowe, wata cukrowa, popcorn oraz lody sprawiły dzieciom ogromną radość i pozwoliły stworzyć wiele pięknych wspomnień. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie wspaniałego prezentu dla naszych dzieci – maszyny do popcornu, która stała się jedną z największych atrakcji tego dnia. Wyrazy wdzięczności kierujemy także do wszystkich Rodziców za zaangażowanie, pomoc oraz doskonałą organizację wydarzenia. Dzięki Państwa życzliwości i wsparciu mogliśmy wspólnie przygotować tak wyjątkowe święto dla naszych dzieci. Podziękowania składamy naszym Sponsorom:
    • Państwu Katarzynie i Dariuszowi Plewniok,
    • Panu Mateuszowi Mrowcowi,
    • Kancelarii Adwokackiej Adwokata Łukasza Powązki,
    • Kebab/Bistro „U Małej Mi”.

Tu jesteśmy

liczba odwiedzin: 997189

Certyfikaty


 

 

Linki

Ministerstwo Edukacji Narodowej  

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Augusta Kardynała Hlonda w Chełmie Śląskim
    ul. Karłowicza 21
    41-403 Chełm Śląski

    DYREKTOR
    Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Augusta Kardynała Hlonda w Chełmie Śląskim
    mgr Dorota Kwaśniewicz
    przyjmuje w dniach spotkań z rodzicami
    oraz codziennie w godzinach pracy szkoły
    po telefonicznym uzgodnieniu.
  • (32) 225 82 62
    (+48) 512 857 605

Galeria zdjęć