Godziny pracy pedagoga szkolnego Porady dla Rodziców Ważne telefony Bezpieczny Internet "Mamo, Tato - pobaw się ze mną..." Prawa Dziecka Telefoniczna Baza Wsparcia Zdalne nauczanie #BEZPIECZNI

Godziny pracy pedagoga szkolnego

PEDAGOG SZKOLNY
PEDAGOG SPECJALNY
TERAPEUTA PEDAGOGICZNY

Agata Żołneczko

Proszę przychodzić z zeszytem lub pełną problemów głową.
Rano lub porą popołudniową:

w poniedziałki 7:30 - 14:00

wtorki 7:15 - 14:30

środy 7:30 - 16:30

czwartki 7:30 - 14:30

piątki 6:50 - 12:30

Jeśli ktoś na rozmowę ma ochotę lub ma ważną sprawę,
zapraszam do gabinetu

spróbujemy znaleźć sposób na sytuacji poprawę…

Drodzy Rodzice. W związku z prowadzonymi przez pedagoga zajęciami z uczniami
proszę o wcześniejsze uzgadnianie terminu spotkania - telefonicznie lub przez e-dziennik Librus.

Procedury Bezpieczeństwa
w celu minimalizowania ryzyka zarażenia i rozprzestrzeniania się wirusa covid-19
w gabinetach specjalistów

Celem wdrażanych procedur jest:

• dodatkowe zwiększenie bezpieczeństwa pedagoga, logopedy, prowadzących zajęcia rewalidacyjne, nauczycieli, uczniów oraz rodziców;
  • minimalizowanie ryzyka zakażenia specjalistów oraz osób korzystających z ich  usług;

Zapewnienie bezpieczeństwa w czasie zajęć terapeutycznych lub spotkań z uczniami:

1. uczniowie, po wejściu do gabinetu, myją lub dezynfekują ręce.
  2. uczniowie w gabinecie mogą zdjąć maseczki, zajmują wyznaczone miejsce w czasie zajęć, nie chodzą po gabinecie bez koniecznej potrzeby.
  3. przed każdym użyciem pomocy dydaktycznych uczeń i prowadzący dezynfekują ręce.
  4. po zakończonych zajęciach uczniowie myją ręce ciepłą wodą z mydłem i opuszczają gabinet.
  5. po zakończonych zajęciach, nauczyciel przeprowadza dezynfekcję pomocy wykorzystywanych na zajęciach, stolika i wietrzy gabinet.

Zapewnienie bezpieczeństwa specjalistów i osób korzystających ze szkolnych gabinetów:

1. ograniczenie do niezbędnego minimum ilości spotkań w gabinetach -   preferowany jest kontakt telefoniczny lub mailowy.
  2. na spotkania ze specjalistami Rodzice zobowiązani są do wcześniejszego ustalenia wizyty, aby zmniejszyć liczbę osób przebywających w tym samym czasie w gabinecie i w szkole.
  3. w gabinecie może przebywać tylko jeden Rodzic (w uzasadnionych przypadkach dwóch).
    W razie konieczności udziału większej liczby osób spotkania będą się odbywać
    w pomieszczeniu o większej powierzchni np. w sali lekcyjnej.
  4. spotkania są przeprowadzane z zachowaniem rekomendowanych odległości pomiędzy osobami (zalecane co najmniej 1,5 m odstępu). Przed wejściem do gabinetu/sali następuje dezynfekcja rąk. Po każdym spotkaniu następuje wietrzenie pokoju i jego dezynfekcja.
  5. dystans może być zmniejszony wtedy, gdy wymaga tego dana sytuacja lub stosowane są inne środki ochrony indywidualnej (maseczka, przyłbica, rękawiczki).
  6. w pomieszczeniu umieszczony jest płyn do dezynfekcji w celu odkażenia rąk i dotykanej powierzchni po każdej wizycie.
  7. Rodzic zostaje poinformowany o tym, że nie może przyjść na umówioną wizytę jeśli występują u niego objawy wskazujące na chorobę zakaźną; jest w trakcie odbywania obowiązkowej izolacji lub kwarantanny; zamieszkuje z osobą, która jest poddana obowiązkowej izolacji lub kwarantannie; w ciągu tygodnia miał kontakt z osobą podejrzaną o zakażenie, zachorowanie lub skierowaną do izolacji.

Wytyczne dla specjalistów:

1. przed rozpoczęciem pracy, tuż po przyjściu do pracy obowiązkowo należy umyć ręce wodą z mydłem lub zdezynfekować stosownym preparatem.
    2. należy używać środków ochrony indywidualnej, w tym: maseczki ochronnej, a w razie konieczności także przyłbic, rękawiczek jednorazowych.
    3. jeżeli wymaga tego specyfika spotkania, można zrezygnować z części powyższych elementów, postępując przy tym zgodnie z praktyką bezpieczeństwa:
      • regularnie, często i dokładnie myć ręce wodą z mydłem, dezynfekować osuszone dłonie środkiem na bazie alkoholu (min. 60%);
      • podczas kaszlu i kichania zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką – jak najszybciej wyrzucić chusteczkę do zamkniętego kosza
        i umyć ręce;
      • starać się nie dotykać dłońmi okolic twarzy, zwłaszcza ust, nosa i oczu;
      • dołożyć wszelkich starań, aby stanowiska pracy były czyste i higieniczne, szczególnie po zakończonym dniu pracy;
      • regularnie (kilka razy w ciągu dnia) czyścić powierzchnie wspólne,
        z którymi stykają się klienci, np. klamki, poręcze, blaty, oparcia krzeseł.