Misja szkoły Patron Historia szkoły Nasi uczniowie

Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Augusta Kardynała Hlonda

w Chełmie Śląskim - Kopciowicach

Nasza placówka jest szkołą publiczną. Organem prowadzącym jest Gmina Chełm Śląski, a nadzór pedagogiczny sprawuje Śląski Kurator Oświaty.

Misją szkoły jest stworzenie wszystkim uczniom warunków do prawidłowego, wszechstronnego rozwoju emocjonalnego, intelektualnego i społecznego. Wspieramy rodziców i opiekunów w procesie wychowania i nauczania. Dbamy o atmosferę sprzyjającą uczeniu się, aby każdy uczeń miał szansę osiągania sukcesów w dalszej edukacji. Jesteśmy otwarci i życzliwi oraz integrujemy się ze środowiskiem lokalnym.

W naszej placówce dążymy do wychowania człowieka kulturalnego, tolerancyjnego, szlachetnego, troskliwego, wrażliwego i odpowiedzialnego za siebie i innych. Uczymy w niej miłości do "wielkiej i małej Ojczyzny" oraz szacunku dla historii, tradycji, kultury naszego regionu i kraju. Naszym celem jest wykształcenie ucznia posiadającego wiedzę i umiejętności konieczne do przyszłego funkcjonowania w świecie oraz społeczeństwie.

"Wychowując i ucząc dziś,
otwieramy drzwi do przyszłości"