Rada Rodziców

Rada Rodziców w naszej szkole działa na podstawie ustawy z dnia 14 grudnia 2016 roku Prawo oświatowe (Dz. U. 2017.59) i jest demokratycznie wybraną grupą przedstawicieli Rodziców z wszystkich klas naszej szkoły. Jest jednym z czterech statutowych organów szkoły (Dyrektor, Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców i Samorząd Uczniowski), który reprezentuje Rodziców w kontaktach z Dyrekcją, Radą Pedagogiczną oraz samorządem uczniowskim.

W roku szkolnym 2023/2024 do składu Prezydium Rady Rodziców zostali wybrani:

L.P Nazwisko imię klasa FUNKCJA
1. Kukla Monika I Z-ca przewodniczącej RR
2. Sitko Beata II Członek RR
3. Rembierz Paruzel Katarzyna III Przewodnicząca RR
4. Rajska Marzena IV Członek RR
5. Nogacka Agata V A Sekretarz RR
6. Honkisz Agnieszka VB Członek RR
7. Zielińska Anna VI Członek RR
8. Haśnik Andrzej VII Członek RR
9. Szlauer Jolanta VIII Członek RR

Podstawowym celem funkcjonowania Rady jest reprezentowanie ogółu Rodziców szkoły, wspieranie działalności statutowej szkoły oraz działanie na rzecz polepszania jej funkcjonowania. To właśnie w szkole nasze dzieci spędzają większą część dnia, dlatego nasze działania zmierzają m.in. do uatrakcyjnienia tego czasu.

Aby nasze zaangażowanie mogło dać wymierne efekty, poza samymi chęciami, niezbędne są jeszcze środki finansowe. Od wielu lat podstawowym źródłem finansowania naszych działań są składki Rodziców.

Informujemy, że składka na Radę Rodziców w roku 2023/2024 wynosi  70 zł.,  (można rozłożyć na raty)
- płatne przelewem na konto bankowe Rady Rodziców przy SP1 w Chełmie Śląskim.

Numer konta bankowego: PKO BP  04 1020 2384 0000 9302 0189 8477

Nazwa odbiorcy:                                            RR przy SP1 w Chełmie Śląskim

Tytuł przelewu                                               Rada Rodziców 2023/2024

Imię i nazwisko dziecka, klasa
                                                                      (należy także podać dane rodzeństwa)

np. Jan Nowak kl.4 (siostra Anna kl.2)

Przypominamy, że za rodzeństwo uczące się w szkole (dwójka lub więcej dzieci) składka wynosi 70 zł. jak za jedno dziecko.
W tytule przelewu podaje się wszystkie dzieci.