Składamy podziękowania dla sponsorów, dzięki którym uczniowie całej naszej szkoły mieli sfinansowany wyjazd do kina z okazji Dnia Dziecka. Wszystkim n/wym. sponsorom z serca dziękujemy - TO BYŁ CUDOWNY DZIEŃ DZIECKA!
Michał Kozera - firma handlowo usługowa
Kancelaria ASiW Achtelik
Skład Fabryczny- PipeLife
Bistro/Kebab u Małej Mi
Gastro-Poligon
Plandeki - Jacek Wojtków
SEB BUD-Mateusz Mrowiec
KEVIS - AUTO Szymon Siwek
Sklep Termowizja.pl - Przemysław Sprawka
Pan Henryk Przydanek
Mirek, Grzegorz, Rafał
KANCELARIA - Łukasz Powązka
Usługi Remontowo-Budowlane Sławomir Nowosad
Mechanik - Dario
Zespół muzyczny FAMILY BAND - Grzegorz Stolarski
Ognisko grillchill
Sklep Lewiatan - zasponsorował dla wszystkich dzieci soczki oraz lizaki
Włoska Wioska TAWERNA - przekazała voucher na kolację na naszą szkolną licytację
Piekarnia - Cukiernia TYRAN - zasponsorowała ciasteczka dla wszystkich dzieci
TYMBARK - przekazał dla szkoły soczki oraz musy Kubuś
Za pozostałą kwotę zostaną zakupione - na nowy rok szkolny - materiały plastyczne do świetlicy szkolnej.
W minionym miesiącu odbyła się zbiórka - przeprowadzona przez Szkolny Klub Wolontariatu naszej szkoły – dla Hospicjum Cordis w Katowicach. Akcja kierowana była dla dzieci z okazji DNIA DZIECKA. Wszystkie dary zostały dostarczone tuż przed ich świętem i sprawiły ogromną radość.
Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy za wsparcie naszej akcji. Każdy Wasz dar, to cudowny uśmiech na twarzach podopiecznych hospicjum. UŚMIECH, o który walczą każdego dnia…
W dniu 6 czerwca uczniowie klas 1-3 odwiedzili gospodarstwo edukacyjne Zagroda u Zosi, które znajduje się w Jajostach.Podczas zajęć dzieci miały bezpośredni kontakt z wiejską przyrodą oraz ze zwierzętami, które mogły dotknąć, pogłaskać czy nakarmić. W prosty sposób i z ogromną radością uczniowie przyswoili sobie nową wiedzę.Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się także w jaki sposób powstaje masło. Samodzielnie ubili śmietanę, a następnie masełkiem smarowali chleb i bułeczki. Nie zabrakło także miodu i pysznego dżemu.Wycieczce towarzyszyła piękna pogoda i doskonałe humory jej uczestników.
W dniu 3 czerwca nasza szkolna społeczność obchodziła Dzień Dziecka. Klasy 4-8 wybrały się na wycieczkę do kina w Mysłowicach na seans filmowy pt.: "Istoty fantastyczne". Film pozwolił na chwilę przenieść się do krainy fantasy i poznać historię dziewczynki, która odkrywa, że może zobaczyć wyimaginowanych przyjaciół wszystkich, których zna. Uczniowie wyposażeni w smaczne zestawy kinomana zrelaksowali się oglądając film. Kolejnym punktem programu była wizyta w restauracji McDonald's, gdzie czekały na wszystkich pyszne lody. Dobry humor uczestników wyjazdu uwieczniony został na pamiątkowym zdjęciu. Uczniowie serdecznie dziękują sponsorom.
W dniu 3 czerwca z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas1-3 pojechali do kina w Mysłowicach na film pt: Garfild. Przed rozpoczęciem filmu każdy uczestnik wyjazdu otrzymał popcorn i soczek. Po projekcji film dzieci przeszły do McDonalds na pyszne lody. Wszyscy uczestnicy wycieczki zadowoleni i uśmiechnięci wrócili do szkoły.
Nasi uczniowie, jak co roku, wzięli udział w powiatowej imprezie integracyjnej. Wszyscy z chęcią rywalizowali w konkurencjach sportowych. Towarzyszył nam uśmiech i radość z pokonywania własnych słabości... Było dużo, dużo zabawy...
Gratulujemy wszystkim uczestnikom zdobytych medali - jesteście wspaniali.
29 maja 2024 r. uczniowie klasy I zostali uroczyście przyjęci do grona czytelników naszej biblioteki szkolnej. Głównym celem Pasowania na Czytelnika jest zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania ze zbiorów bibliotecznych, wypożyczania książek oraz rozwijania umiejętności czytania.
Uczniowie klasy I złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować wszystkie książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Następnie każdy pierwszoklasista został uroczyście pasowany na czytelnika biblioteki szkolnej, którego dokonała Pani Wicedyrektor Anna Krzystanek.
Nasi nowi miłośnicy książek otrzymali wyjątkowy prezent – Wyprawkę Czytelniczą oraz zakładki do książek.
Wyprawki dla Pierwszoklasistów zostały przekazane uczniom przez Instytut Książki w ramach udziału szkoły w Ogólnopolskim Projekcie „Mała książka – wielki człowiek”, który jest realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Choć jesteśmy daleko, pamiętamy o ich święcie :)
24 maja 2024 roku o godzinie 09:00 w auli Biblioteki Miejskiej w Imielinie odbyła IX edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego w Gwarze Śląskiej „Jak to dawniej bywało”. Konkurs ten ma na celu kultywowanie unikalnej gwary śląskiej oraz przypomnienie dawnych strojów, obrzędów i zwyczajów naszego regionu. Miło nam poinformować, że uczennice reprezentujące naszą szkołę zostały laureatkami! Wiktoria Pastuszka zajęła III miejsce w kategorii klas I - IV, a Sonia Bromboszcz otrzymała wyróżnienie w kategorii klas V - VIII. Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy!
23 maja uczniowie klasy 1 oraz 2 uczestniczyli w warsztatach z robienia lodów rzemieślniczych. To była niepowtarzalna okazja do zobaczenia od kuchni, jak powstają te cudowne smakołyki, ale także poznania całego procesu produkcyjnego. Dzieci dostały kolorowe czapeczki, w których pomagały w procesie tworzenia lodów. Na koniec wszyscy uczestnicy zjedli zimne smakołyki i z radością wrócili na lekcje.
22 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Festiwalu Muzyki i Tańca sCOOL STAGE w Lędzinach. Naszą szkołę reprezentował, niezawodny jak zawsze, zespół Gryfnioki oraz solistki Karolina, Sonia i Weronika. Wszyscy zaprezentowali się perfekcyjnie, piękne wykonania wokalne nagradzane były wielkimi brawami.
Zespół Gryfnioki zajął zaszczytne II miejsce, Weronika w swojej kategorii wiekowej została laureatką, zdobywając I miejsce, a Sonia w kategorii „Śpiew po śląsku” uplasowała się na II miejscu.
Wielkie brawa dla wszystkich uczestników - życzymy dalszych sukcesów.
20 maja uczniowie klas IV – VII wybrali się na wycieczkę w góry. Na początku odwiedziliśmy Muzeum Fauny i Flory Morskiej w Jaworzu, gdzie uczniowie poznali wiele ciekawostek przyrodniczych. Następnie udaliśmy się do Bielska – Białej, na Szydzielnię. Kolejką gondolową wyjechaliśmy na szczyt Szyndzielni, potem ruszyliśmy w drogę na Klimczok. Podziwialiśmy piękno otaczającej nas przyrody, był to czas na wspólne rozmowy i integrację grupy. Ostatnim miejscem naszej wędrówki, była Chata na Groniu, gdzie przy ognisku piekliśmy kiełbaski. Wszyscy zadowoleni i zmęczeni wróciliśmy do domu.
13 maja 2024 r. uczniowie klas IV - VI uczestniczyli w spotkaniu z pisarzem Panem Przemysławem Jakóbczykiem – autorem książek o tematyce survivalowej. Spotkanie autorskie odbyło się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Chełmie Śląskim.
Podczas spotkania z młodzieżą pisarz szczegółowo opowiedział, jak powstaje książka – od samego pomysłu aż do pojawienia się na księgarskiej półce. Uczniowie mieli również okazję dowiedzieć się czym jest kod ISBN, patronat medialny, uzależnienie od pisania, a nawet zapoznać się z kilkoma prostymi metodami na przetrwanie w trudnych warunkach.
17 maja 2024r. uczniowie klasy III wraz z nauczycielami wyjechali na Zieloną Szkołę do Łeby. O godzinie 19:00 dotarli do Ośrodka Wypoczynkowego „Magnat”. Po kolacji i rozpakowaniu bagaży poszli przywitać się z morzem.
Następnego dnia zobaczyli najbliższą okolicę, zjedli pyszne lody i gofry. W ramach pierwszej wycieczki wybrali się do Słowińskiego Parku Narodowego, gdzie mogli wspiąć się na najwyższą w Europie ruchomą wydmę.
Po powrocie do ośrodka odbyły się zajęcia na basenie, a po kolacji dzieci spacerowały brzegiem morza.
To były dni pełne dobrych emocji. Trzecioklasiści z utęsknieniem czekają na kolejne atrakcje.
Dalsze relacje z Zielonej Szkoły będziemy zamieszczać w zakładce "ZIELONA SZKOŁA > Foto-kronika Zielonej szkoły 2024".
Narodowy Fundusz Zdrowia informuje o obserwowanym wzroście liczby zachorowań na choroby odkleszczowe. W 2023 r. ponad 104 tys. osób zachorowało na choroby odkleszczowe, wśród których 99% stanowiła borelioza. Najwięcej pacjentów zgłasza się do lekarza pierwszego kontaktu z chorobą odkleszczową w miesiącach wakacyjnych, tj. od czerwca do sierpnia, kiedy spędzamy więcej czasu wśród zieleni.
Uważajmy na siebie i swoich bliskich!
Narodowy Fundusz Zdrowia przypomina również, że szczepienia to profilaktyka wielu chorób. Szczepienia ochronne uważane są za jedno z największych osiągnięć współczesnej medycyny. Szybko działają, ratują życie! Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny zalecają wykonywanie szczepień u dzieci i młodzieży do 19 roku życia według kalendarza szczepień.
Więcej informacji znajdą Państwo na stronie Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/zaszczep-sie-na-zdrowie.
Dbajmy o siebie i swoich bliskich!
W dniu 30 kwietnia br. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Narodowego Święta Trzeciego Maja. Część artystyczną poprzedziło wprowadzenie pocztu sztandarowego oraz odśpiewanie Hymnu Państwowego. Klasa VI oraz zespół wokalny Gryfnioki przygotowali program, który przypomniał szkolnej społeczności wydarzenia, które pod koniec XVIII wieku doprowadziły do uchwalenia naszej pierwszej konstytucji. Przedstawienie historycznego tła wydarzeń, przeplatane pieśnią patriotyczną przybliżyło tak doniosłe wydarzenie z naszej historii.
Z okazji jubileuszu stulecia polskiego złotego – Instytut Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu ogłosił konkurs „Bohater na stówę”. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu projektu banknotu o nominale 100 złotych. Reprezentanci naszej szkoły przygotowali projekty zgodnie z wymogami organizatora konkursu. Wszystkim uczestnikom gratulujemy oryginalnych pomysłów, czekamy na ogłoszenie wyników.
24 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Konkursie Matematycznym MISTRZ MATEMATYKI. Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego we współpracy z Miejskim Centrum Kultury - Biblioteką Miejską w Imielinie. W tym roku konkurencja była bardzo duża.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów.