• Dzień Górnika

    W tym roku Dzień Górnika obchodziliśmy bardzo uroczyście. W ten dzień, 4 grudnia, popularnie zwanym Barbórką, górnicy przybyli do szkoły po Mszy Świętej. Gości serdecznie powitała Urszula Bigaj, organizator uroczystości oraz dzieci z klas I-III. Uczniowie prozą i wierszem opowiedzieli o ciężkiej i ważnej pracy górników. Wiersze recytowane przez dzieci przeplatały się z piosenkami biesiadnymi. Moc oklasków i cukierki były podziękowaniem za ich piękny występ. W drugiej części śląskiej biesiady nasi goście bardzo ciekawie opowiadali o górniczym stroju, jego poszczególnych elementach oraz o pracy w kopalni. Spotkanie odbyło się przy poczęstunku, kawie, herbacie i ciasteczkach. Na zakończenie uroczystości zastępca Dyrektora Szkoły pani Anna Krzystanek, w imieniu Dyrektora szkoły, grona pedagogicznego i pracowników obsługi, złożyła gościom serdeczne życzenia. Z okazji ich święta życzymy górnikom zdrowia, wytrwałości w ciężkiej i niebezpiecznej pracy, tyle wyjazdów, co zjazdów oraz opieki św. Barbary. Serdecznie dziękujemy za udział w uroczystości a fotorelację z niej zamieszczamy w GALERII.

  • Piłkarski Turniej chłopców

    Dnia 1 grudnia w hali sportowej w Chełmie Śląskim odbył się Piłkarski Turniej chłopców. Do rozgrywek zapisanych zostało 11 drużyn, w tym dwie z naszej szkoły. Turniej zakończył się dla naszych drużyn 2 i 3 miejscem w swoich grupach, co spowodowało uplasowanie się w środku stawki.
    Naszą szkołę reprezentowali: Cepak Aleksander,Cepak Patryk, Durok Kacper, Gałuszka Szymon, Kroczek Patryk, Kubisty Patryk, Nowak Rafał, Pytlik Dawid, Seleman Szymon i Tomczak Konrad .

  • Zmiana terminu spotkania z rodzicami

    Informujemy, że nastąpiła zmiana terminu grudniowego spotkania z rodzicami - spotkanie odbędzie się 19 grudnia (środa) godz. 16.30. Zapraszamy do  sali gimnastycznej na KIERMASZ ŚWIĄTECZNY oraz występy zespołów: GRYFNIOKI i ISKRY, później na spotkania z wychowawcami.

    Około godziny 18.15 odbędzie się spotkanie Rady Rodziców.

  • Spektakl teatralny Pszczółka Maja

    W dniu 29 listopada 2018 uczniowie klas I-III wzięli udział w przedstawieniu teatralnym w Oświęcimskim Centrum Kultury pt.  Pszczółka Maja w wykonaniu aktorów Teatru Muzycznego Forte z Wrocławia. W spektaklu dzieci odnalazły odpowiedzi na pytania: „Czy o przyrodę warto dbać?”, „Czy świat owadów może być ciekawy?”, „Czy w świecie zwierząt też możemy spotkać dzieci?” oraz „Czy bez pszczół życie człowieka na ziemi byłoby zagrożone?”. Poznały ciekawe życie Pszczółki Mai, na którą zawsze można było liczyć, nigdy nie przeszła obojętnie, gdy komuś działa się krzywda. Maja była bardzo ciekawa świata i nie poddawała się, gdy na swojej drodze spotkała problemy. Miała świadomość, że w trudnych chwilach może liczyć na przyjaciół. Przypominał jej o tym nieodłączny towarzysz Gucio, który często jej powtarzał: „Pamiętaj Droga Maju. Stare przysłowie pszczół mówi: Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie”.  Dzieci były zachwycone grą aktorów i gromkimi oklaskami podziękowały im za wspaniały spektakl. W drodze powrotnej uczniowie wstąpili do Mac Donalda, gdzie mogli sami zamówić wybrane zestawy i z chęcią skonsumować. Opiekę nad dziećmi sprawowały wychowawczynie panie Anna Pyrczek, Anita Moćko, Urszula Bigaj oraz pani Patrycja Pruba i Agnieszka Reguła.

              

  • Światowy Dzień Pluszowego Misia

    Dnia 28 listopada 2018 r., jak co roku, biblioteka szkolna przygotowała dla uczniów klas I – III spotkanie czytelnicze z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. W tym roku do organizacji spotkania włączył się Samorząd Uczniowski. Pani bibliotekarka zapoznała uczniów z historią narodzin pluszowego misia oraz ideą święta najpopularniejszej dziecięcej zabawki. Uczniowie wysłuchali również fragmentów książki A. A. Milne pt.: „Kubuś Puchatek” czytanych przez Przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. Wszyscy uczniowie naszej szkoły z okazji tak miłego święta otrzymali słodkie „małe Conieco” ufundowane przez Radę Rodziców. „Misiowy Dzień” przebiegał w radosnej i ciepłej atmosferze.

    W tym dniu odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu bibliotecznego pt. „Mój przyjaciel MIŚ”. Wszystkie prace były bardzo ciekawe, pomysłowe i oryginalne, uczniowie wykazali się dużym talentem plastycznym, dlatego wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali nagrody i dyplomy.

    Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród i poczęstunku. Zapraszamy do oglądania zdjęć w naszej GALERII. 

  • Zabawa andrzejkowa w klasach młodszych

    28 listopada 2018 był dla uczniów klas I-III dniem magicznym. Zgodnie z tradycją obchodzenia zabaw andrzejkowych uczniowie bawili się i wróżyli. Chętnie tańczyli i komentowali swoje wróżby. Sami proponowali nauczycielom, przy jakiej muzyce chcą się bawić. Było wesoło i radośnie. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Zdjęcia z zabawy zamieszczamy w GALERII.

  • Zabawa andrzejkowa

    Koniec listopada to czas szalonych zabaw andrzejkowych. Z tej okazji Samorząd Uczniowski postanowił zorganizować dla uczniów klas starszych dyskotekę andrzejkową. W rytmie disco przebojów i przy blasku kolorowych świateł bawiliśmy się na sali gimnastycznej specjalnie udekorowanej na tę okazję kolorowymi balonami.  Uczniowie mieli również okazję sprawdzić swoją przyszłość korzystając z przygotowanych dla nich wróżb. Podczas przerwy w zabawach dzieci zjadły pyszną pizzę zakupioną przez Radę Rodziców. Zabawa była bardzo udana i z niecierpliwością czekamy na kolejną...
    TUTAJ można oglądać zdjęcia z zabawy ...

  • Mirabelka – kiełkująca historia

    Uczniowie klas IV – VIII w listopadzie br. wzięli udział w warsztatach bibliotecznych w ramach ogólnopolskiej akcji dla bibliotek pt.: „Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy” organizowanej przez Barbarę Marię Morawiec, red. nacz. serwisu Lustro Biblioteki. Zajęcia w naszej szkole przygotowała i przeprowadziła nasza pani bibliotekarka. Uczestnicy warsztatów mieli okazję posłuchać głośnego czytania, wysłuchać fragmentów audiobooka oraz obejrzeć film z udziałem pana Cezarego Harasimowicza - autora książki. Podczas warsztatów uczniowie rozmawiali na temat historii Polski oraz wykonali wspólnie drzewa pamięci włączając się do świętowania 100 – lecia Niepodległości.
    Zdjęcia z warsztatów zamieściliśmy w GALERII.

  • Gry planszowe na popołudnia świetlicowe...

    Samorząd Uczniowski serdecznie dziękuje wszystkim kolegom i koleżankom za aktywny udział w zbiórce gier stolikowych i puzzli na rzecz świetlicy szkolnej. Oczywiście akcja trwa nadal i zapraszamy do dalszego dzielenia się radością i uśmiechem!!!
    Niewiele potrzeba, żeby sprawić radość innym... Dziękujemy...
        

  • Góra grosza 2018

    Jak co roku nasza szkoła włączy się w akcję „Góra Grosza”. RUSZAMY JUŻ DZIŚ!!! Jest to ogólnopolska akcja charytatywna, która polega na zbiórce tzw. groszówek (1gr, 2gr, 5gr), pieniędzy o najmniejszym nominale. Zebrane pieniądze przekazane zostaną Towarzystwu Nasz Dom, które opiekuje się osieroconymi dziećmi w całej Polsce. Zbiórka potrwa do 2 stycznia 2019, jednak już dziś można przynosić groszówki i wrzucać je do skarbonki, która znajduje się w gabinecie pedagoga szkolnego. Udział w akcji będzie punktowany z zachowania po jej zakończeniu.

    Pamiętajmy, że jeden grosz nie znaczy wiele ale góra grosza może zmienić los dzieci z Domów Dziecka.
    Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji – Samorząd Uczniowski oraz Szkolny Klub Wolontariatu

  • Ośrodek Leczniczo-Rehabilitacyjny "Bucze" w Górkach Wielkich

        

  • Wielkie kibicowanie

    Dnia 17 listopada (sobota) uczniowie naszej szkoły, w nagrodę za systematyczne uczestnictwo w zajęciach Szkolnego Koła Sportowego, uczestniczyli w meczu I ligi koszykówki w Tychach. Spotkanie to gospodarze (GKS Tychy) rozgrywali z drużyną Biofarm Basket Poznań i rozstrzygnęli je na swoją korzyść w stosunku 94:83 przy niemałym dopingu naszych uczniów. Uczestnikami wyjazdu byli: Aleksander Grudniok, Paweł Jarczok, Bartosz Mazur, Grzegorz Woźniak, Aleksander Cepak, Patryk Kroczek i opiekun Rafał Grudniok.

  • Gminny Konkurs Recytatorski Prozy i Poezji Patriotycznej - Dla Niepodległej

    Dnia 14 listopada odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Recytatorski Prozy i Poezji Patriotycznej DLA NIEPODLEGŁEJ, który został zorganizowany z okazji upamiętnienia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wzięli w nim udział uczniowie i uczennice z SP1 oraz z SP2 w Chełmie Śląskim. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: klasy IV-VI, których przedstawiciele recytowali wiersze o tematyce patriotycznej oraz młodzież z klas VII-VIII, która prezentowała fragmenty prozy. Młodzi artyści w sposób niezwykle poetycki i z wielkim zaangażowaniem wygłaszali przygotowane teksty. Popisy uczniowskie były na wysokim poziomie, o czym świadczył m.in. dobór repertuaru i oryginalność każdego występu. Usłyszeliśmy piękne utwory: Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Władysława Broniewskiego, Wisławy Szymborskiej oraz Henryka Sienkiewicza i Stefana Żeromskiego (fragmenty). Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przyjęcie zaproszenia, przygotowanie i udział w konkursie, a zwycięzcom składamy gratulacje!
    Poniżej przedstawiamy wyniki:

    I kategoria : uczniowie klas IV – VI
    I miejsce:
    Aleksandra Paruzel ( SP1)
    II miejsce: Aleksandra Ganobis (SP1) i Zofia Kula (SP2)
    III miejsce: Kinga Szpitalny (SP2) i Julia Bryjok (SP1)

    II kategoria : uczniowie klas VII- VIII
    I miejsce: Katarzyna Koziorz (SP1)
    II miejsce: Julia Jarnot (SP1) i Julia Saik ( SP1)

    Konkurs zorganizowały i przeprowadziły panie: Anna Suska i Renata Ganobis a zdjęcia z jego przebiegu można obejrzeć w naszej GALERII.

  • Warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas 1-4

    Dnia 14 listopada uczniowie klas młodszych wzięli udział w warsztatach profilaktycznych pt. "Przyjazna zabawa to dobra sprawa". Zajęcia zorganizowano we współpracy z Centrum Działań Profilaktycznych w Wieliczce. Warsztaty miały na celu uświadomienie dzieciom, czym jest agresja, co ją wywołuje, a także do jakich konsekwencji może nas doprowadzić. Prowadzone przez psychologa zajęcia pomogły kształtować prawidłowy system wartości oraz uczyły pozytywnego nastawienia do siebie i otoczenia. Dzieci uczyły się również, jak radzić sobie w sytuacjach stresowych oraz niebezpiecznych, a także w jaki sposób unikać niepotrzebnych konfliktów. Celem zajęć było rozwijanie umiejętności nazywania i kontrolowania swoich emocji, rozróżniania zachowań dobrych od złych oraz kształtowanie prawidłowych postaw wobec przemocy.

          

  • Konkurs informatyczno-matematyczny "Bóbr"

    W dniu 14.11.2018r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji konkursu informatyczno-matematycznego "Bóbr", w kategorii junior, przeznaczonej dla najstarszej grupy wiekowej - uczniów z klas 7-8. Po zalogowaniu się do platformy mCourser uczestnicy konkursu odpowiadali na 28 trudnych pytań udostępnionych przez organizatora od godz. 12.00 do 13.00. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w najbliższych tygodniach a my zapraszamy chętne osoby do sprawdzenia się w teście próbnym do konkursu "Bóbr", który odbył się w ubiegłym miesiącu. Kliknij w link obok i sprawdź się: test próbny do konkursu BÓBR.

  • Majsterkowo

    Dnia 13 listopada br. uczniowie kl. I i kl. III wspólnie z opiekunami uczestniczyli w warsztatach majsterkowania w Castoramie w Oświęcimiu. Dzieci pod okiem specjalisty - pani Aldony - wykonały samodzielnie karmniki dla ptaków. Zajęcia rozbudziły w dzieciach pasję do majsterkowania, a także zwiększyły wiedzę i świadomość ekologiczną naszych uczniów. Zadowoleni mali majsterkowicze z własnoręcznie wykonanymi karmnikami wrócili do szkoły.
    Zdjęcia z zajęć w Majsterkowie znajdują się w GALERII.

  • List Pani Minister Edukacji Narodowej

  • Msza św. w intencji Ojczyzny

    11 listopada 2018r. o godz. 11:00 w naszym Kościele Parafialnym pw. Trójcy
    Przenajświętszej w Chełmie Śląskim odbyła się uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny, w której wzięli udział: Pani Dyrektor, nauczyciele oraz nasi uczniowie. Uczestnicząc we mszy św. chcieliśmy godnie uczcić wspólnie z mieszkańcami Gminy Chełm Śląski wyjątkowy jubileusz jakim jest 100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

  • Wystawa malarstwa

    9 listopada 2018 r. uczniowie klas IV - VIII wspólnie z opiekunami pojechali do Gminnego Ośrodka Kultury w Chełmie Śląskim gdzie obejrzeli wystawę malarstwa artysty plastyka, nauczyciela naszej szkoły - pana Aleksandra Kiszki. Uczniowie wzięli udział w spotkaniu z autorem prac plastycznych, podczas którego oprowadził ich po wystawie swoich prac oraz opowiedział o własnych inspiracjach i technikach malarskich.

        

  • 100-lecie niepodległości

    W dniu 9 listopada br. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona 100-ej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. O godz. 11.11 tak, jak inne placówki oświatowe w kraju i za granicą, włączyliśmy się w akcję "Rekord dla Niepodległej", objętą patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły wspólnie zaśpiewali 4 zwrotki hymnu narodowego - Mazurka Dąbrowskiego - a następnie uczniowie klasy 6-ej przypomnieli najważniejsze wydarzenia historyczne związane z walką o niepodległość naszego Państwa oraz sylwetki Ojców Niepodległości. Akademia zakończyła się wspólnym śpiewem pieśni patriotycznych.
    Zdjęcia z apelu poświęconego Świętu Niepodległości można obejrzeć w GALERII.

strona:

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Augusta Kardynała Hlonda w Chełmie Śląskim
    ul. Karłowicza 21
    41-403 Chełm Śląski

    DYREKTOR
    Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Augusta Kardynała Hlonda w Chełmie Śląskim
    mgr Dorota Kwaśniewicz
    przyjmuje w dniach spotkań z rodzicami
    oraz codziennie w godzinach pracy szkoły
    po telefonicznym uzgodnieniu.
  • (32) 225 82 62
    (+48) 512 857 605

Galeria zdjęć