Zespół wokalny "Gryfnioki" Historia Zespołu Skład Zespołu Działalność Zespołu - od 2012 do 2019 r. Działalność zespołu - od 2019 do 2021 r. Działalność zespołu - r. szk. 2021/2022 Działalność zespołu - r. szk. 2022/2023 Działalność zespołu - r. szk. 2023/2024

Historia Zespołu

Historia Zespołu wokalno - tanecznego
"Gryfnioki"

Zespół wokalno - taneczny „Gryfnioki” powstał w 2003 roku. Założycielką zespołu była pani Anita Moćko. Początkowo zespół nosił nazwę „Gryfne Dziołszki”, ponieważ należało do niego 5 dziewczynek: Kinga Budowska, Angelika Cimała, Natalia Moćko, Zuzanna Niesyto oraz Martyna Polko.

„Gryfne Dziołszki” zaczęły brać udział w przeglądach i konkursach piosenki śląskiej na terenie gminy i powiatu. Z upływem czasu zespół zaczął się rozrastać - coraz chętniej do zespołu zapisywali się chłopcy - dlatego zespół przemianował się na „Gryfnioki”.

Następnie do zespołu dołączył nauczyciel muzyki pan Marek Reguła, który swoją grą uświetniał występy młodych artystów. Przy doborze repertuaru dla zespołu pomagała pani prof. Helena Synowiec, udzielając cennych rad i wskazówek.

Po wielu latach promowania naszej szkoły w środowisku lokalnym zespół został doceniony przez Wójta Gminy Chełm Śląski – Stanisława Jagodę. Na prośbę pani dyrektor Alicji Sobocińskiej, Wójt gminy przeznaczył środki finansowe na zakup materiałów i uszycie śląskich strojów.

Wzrastająca popularność Zespołu jak i piękne występy spowodowały, że ksiądz Proboszcz poprosił, aby dzieci swoimi występami uświetniły uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii.

Zespół "Gryfnioki" bardzo często występował również w Domu Opieki pw. Św. Józefa, prowadzonym przez Siostry Służebniczki NMP. Występy zespołu sprawiały dużo radości osobom starszym umilając im czas spędzany w tym ośrodku.

Od 2003 roku zespół corocznie zajmował najwyższe miejsca w gminnym konkursie recytacji i piosenki w gwarze śląskiej pt. „Godomy i Śpiywomy po Śląsku”. Brał również udział w eliminacjach rejonowych Przeglądu Piosenki Dziecięcej im. prof. A. Dygacza pt. „Śląskie śpiewanie” w Tychach oraz w przeglądach piosenki śląskiej organizowanych w Goławcu.

Od 2012 roku zespół „Gryfnioki” prowadzili: pani Anna Krzystanek i pan Marek Reguła natomiast od roku szkolnego 2019/2020 Zespół wokalno-taneczny "Gryfnioki" prowadzi pan Marek Reguła wspólnie z panią Agnieszką Regułą.

Aktualnie Zespół wokalny "Gryfnioki" prowadzą: pan Marek Reguła, pani Ewa Bryjok.

Zespół "Gryfnioki" na XIX-tych Dniach Chełmu Śląskiego w 2015r.

Zespół "Gryfnioki" na dożynkach obchodzonych w ramach XXIII-ch Dni Chełmu Śląskiego w 2019r.