Zielona szkoła Foto-kronika Zielonej szkoły 2022 Foto-kronika Zielonej szkoły 2018 Foto-kronika Zielonej szkoły 2017 Kronika Zielonej szkoły 2016

Foto-kronika Zielonej szkoły 2022

I. Pozdrowienia z Zielonej Szkoły
27.05. 2022r. uczniowie klasy III wraz z wychowawcą p. U. Bigaji nauczycielem wspomagającym p. E. Bryjok wyjechaliśmy na Zieloną Szkołę do Łeby. O godzinie 19:00 dotarliśmy do Ośrodka Wypoczynkowego „Magnat”. Po kolacji i rozpakowaniu bagaży poszliśmy na pyszną kolację.
Następnego dnia z samego rana poszliśmy przywitać się z morzem. Zobaczyliśmy najbliższą okolicę, zjedliśmy pyszne gofry oraz braliśmy udział w zajęciach na basenie.
W kolejnym dniu po śniadaniu uczestniczyliśmy we Mszy św. w miejscowym kościele. Po obiedzie poszliśmy na spacer brzegiem morza, zrobiliśmy zakupy i bawiliśmy się na placu zabaw. Po kolacji odbyły się zajęcia na basenie. To były dni pełne dobrych emocji. Pozdrawiamy uczniowie klasy III wraz z nauczycielami.

II. Kartka z Zielonej Szkoły w Łebie
Kolejne dni na Zielonej Szkole przyniosły nam wiele atrakcji. Wycieczka do Fokarium w Sarbsku, pozwoliła nam poznać cztery gatunki ssaków płetwonogich: rodzime dla Morza Bałtyckiego foki szare i foki pospolite oraz mieszkańców Oceanu Spokojnego Kotiki i Uchatki. W Dzień Dziecka wybraliśmy się meleksami do Wyrzutni Rakiet w Łebie, skąd spacerkiem przez las dotarliśmy na ruchome wydmy. Podczas wycieczki słuchaliśmy przewodnika, który ciekawie opowiadał o roślinności i zwierzętach zamieszkujących Słowiński Park Narodowy. Po powrocie dzieci świętowali swój dzień zajadając smaczne torciki bezowe. Wieczorem w strefie kibica dopingowaliśmy Polaków podczas meczu Polska – Walia. Nie zabrakło również zajęć na basenie, dyskoteki, zakupów oraz pysznych gofrów na mieście. To były kolejne, udane dni na Zielonej Szkole...

III. Wieści z Zielonej Szkoły

Największą atrakcją ostatnich dni była całodniowa wycieczka do Trójmiasta. Wycieczkę rozpoczęliśmy zwiedzeniem Archikatedry w Oliwie ze słynnymi organami. W Gdańsku przeszliśmy ulicą Długą i ulicą Mariacką, podziwiając piękne kamienice. Zobaczyliśmy Pomnik Neptuna i Kościół Mariacki oraz port. Następnie udaliśmy się na rejs statkiem z Gdańska do Sopotu. W Sopocie spacerowaliśmy po słynnym sopockim molo, widzieliśmy krzywy domek i atrakcyjne, turystyczne centrum miasta. W Gdyni zobaczyliśmy statek ORP „Błyskawica” oraz „Dar Pomorza”. O godzinie 19:00 powróciliśmy do hotelu. W kolejnym dniu po Mszy Św. odbył się mecz piłki nożnej Chełm Śląski – Imielin, do którego nasi uczniowie przygotowywali się kilka dni. Chłopcy mieli profesjonalne treningi, a dziewczynki przygotowały układy choreograficzne i pompony, aby wystąpić na meczu, jako czirliderki i dopingować chłopców. Nasza drużyna odniosła druzgocące zwycięstwo pokonując rówieśników z Imielina 9:0!!! Otrzymali puchar, który sprawił im wiele radości. W tych dniach pogoda dopisywała i korzystając ze sprzyjającej aury dużo spacerowaliśmy i bawiliśmy się na plaży. Codzienną atrakcją są także zajęcia na basenie i częste dyskoteki.

IV. Ostatnie dni w Zielonej Szkole

Końcowe dni na Zielonej Szkole opiewały w zabawy na plaży, wspólne dyskoteki oraz korzystanie z zajęć na basenie. W te dni wybraliśmy się meleksem na wycieczkę do Stadniny Koni Senny w Nowęcinie, gdzie największą atrakcją była przejażdżka bryczką,  pieczenie kiełbasek na przygotowanym wcześniej ognisku oraz rozmaite zabawy na świeżym powietrzu. W ostatni dzień poszliśmy pożegnać się z morzem, zrobiliśmy zakupy, zjedliśmy pyszne lody i gofry. Po południu pakowaliśmy walizki i przygotowywaliśmy się do drogi powrotnej. To był wspaniały czas, obfitujący w niezapomniane wrażenia, nawiązywanie nowych przyjaźni, wzajemne poznawanie się w sytuacjach pozaszkolnych. Była to także nauka samodzielności, decydowania o własnych finansach i radzeniu sobie z dłuższą rozłąką z rodzicami. Nasze dzieci we wszystkich sytuacjach poradziły sobie wzorowo. Wracamy pełni nowych wrażeń i przygód, które na zawsze pozostaną w naszych wspomnieniach.