Godziny otwarcia Regulamin Działalność Biblioteki Porady dla Rodziców Programy i Akcje Biblioteczne Nowości czytelnicze Biblioteka zdalna

Programy i Akcje Biblioteczne

"ZBIERAMY MAKULATURĘ NA NOWĄ LEKTURĘ"

Biblioteka szkolna zaprasza do udziału w zbiórce makulatury, z której dochód przeznaczony zostanie na zakup nowych książek do biblioteki szkolnej. Prosimy, aby makulatura była zapakowana w małe, dobrze związane paczki lub zapakowana w karton. Makulaturę prosimy przynosić do woźniówki lub biblioteki  szkolnej.
Dodatkowych informacji na temat zbiórki makulatury udziela bibliotekarz - pani Anna Krzystanek.
Serdecznie zapraszamy do udziału w naszej akcji.

CZYTAJĄCE SZKOŁY

Nasza szkoła uczestniczy w Programie „Czytające Szkoły”, organizowanym pod patronatem Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”.  Program skierowany jest do wszystkich rodzajów szkół w Polsce – podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Istotą Programu jest codzienne czytanie uczniom dla przyjemności. Jest to sprawdzony sposób na zainteresowanie dzieci i młodzieży książką, rozbudzenie potrzeby czytania, wychowanie czytelników. Badania dowodzą, że czytelnicy - osoby, które dużo, chętnie i sprawnie czytają - lepiej radzą sobie z nauką, z pracą zawodową i z wyzwaniami życia. Liderem Programu w naszej placówce jest pani bibliotekarka - Anna Krzystanek.

KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ

Nasza szkoła przystąpiła do udziału w rządowym programie „Książki naszych marzeń”, którego założenia będą realizowane w roku szkolnym 2015/2016.

Główne cele programu to:

• zakup dla uczniów książek  do czytania dla przyjemności,
  • doposażenie biblioteki szkolnej w książki o tematyce bliskiej współczesnym doświadczeniom uczniów w poznawaniu i rozumieniu współczesnego świata,
  • promowanie czytelnictwa wśród uczniów szkół podstawowych,
  • wzbogacenie oferty bibliotek szkolnych w książki wybrane przez uczniów – atrakcyjne dla nich,
  • urozmaicenie realizacji programów nauczania przez zapewnienie uczniom atrakcyjnej oferty lekcji bibliotecznych,
  • rozwijanie samorządności uczniowskiej przez umożliwienie uczniom wpływu na kształtowanie księgozbioru biblioteki szkolnej,
  • rozwijanie współpracy bibliotek szkolnych z bibliotekami publicznymi.

Dzięki udziałowi w programie pozyskaliśmy dodatkowe środki finansowe na zakup nowych, atrakcyjnych książek do naszej biblioteki szkolnej.  Łącznie zakupiono 91 lektur wybranych na podstawie opinii uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Czytelnicy cieszą się nowymi nabytkami książkowymi, które są chętnie przez nich wypożyczane.