Owoce w szkole Szklanka mleka Lepsza szkoła Samorządy mają głos Cała Polska czyta dzieciom Akademia Aquafresh ORTOGRAFFITI Klub Bezpiecznego Puchatka eTwinning Książki naszych marzeń Bezpieczna + Twoje dane - Twoja sprawa SUPERKODERZY - Majsterkowicze SUPERKODERZY - Robo-matematycy PAMIĘĆ 81 Lekcja: Enter Poznaj Polskę Aktywna Tablica SPE21 Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „ZABAWA SZTUKĄ”

Owoce w szkole

Głównym celem tego europejskiego programu jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym realizowane w szkołach podstawowych.

Dzieciom uczestniczącym w programie udostępnia się:
- świeże owoce (jabłka, gruszki, truskawki),
- świeże warzywa (marchew, papryka słodka, rzodkiewki),
- soki owocowe, warzywne oraz owocowo – warzywne.

Każde dziecko uczestniczące w programie otrzymuje jednorazowo porcję składającą się z jednego produktu owocowego i jednego produktu warzywnego. W ramach programu „Owoce w szkole” dzieciom udostępniane są owoce i warzywa przygotowane do bezpośredniego spożycia, wystarczająco rozwinięte, dojrzałe, zdrowe. Owoce, warzywa oraz soki nie mogą zawierać dodatku tłuszczu, soli, cukru lub substancji słodzących. Za jakość owoców i warzyw dostarczanych do szkół podstawowych odpowiedzialny jest zatwierdzony dostawca lub zatwierdzona szkoła, które samodzielnie przygotowuje i udostępnia owoce i warzywa dzieciom.

Więcej informacji na stronie:  www.owocewszkole.org