• „KOT” – Rozstrzygnięcie Konkursu Bibliotecznego

    6 marca br. w szkolnej bibliotece odbyło się rozstrzygnięcie Bibliotecznego Konkursu Plastycznego pt.: „KOT” zorganizowanego przez naszego bibliotekarza – panią Annę Krzystanek. Do naszej biblioteki wpłynęło łącznie 29 prac wykonanych za pomocą najróżniejszych technik plastycznych przez uczniów kl. I – V.  
    Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu:
    Klasa I:

    I miejsce: Nicola Tymcio
    II miejsce: Milena Manecka; Amelia Pastuszka
    III miejsce: Natan Latocha; Julia Stawowy

    Klasa II
    I miejsce: Paweł Dłucik
    II miejsce: Anna Bryjok
                                                        III miejsce: Julia Szlauer; Natalia Szlauer

    Klasa III
    I miejsce: Dawid Piekorz
    II miejsce: Anna Wiśniowska
    III miejsce: Kamila Kontny

    Klasa IV
    I miejsce: Konrad Tomczak
    II miejsce: Antonina Krzystanek; Emilia Sapek

    Klasa V
    I miejsce: Natalia Kopij
    II miejsce: Aleksandra Paruzel; Tymoteusz Latocha

    Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

  • Spotkanie autorskie w Gminnej Bibliotece Publicznej

    1 marca 2018 r. klasa IV wzięła udział w spotkaniu z autorką książek dla dzieci  i dorosłych, poetką, tancerką, której nie jest obca również scena teatralna – panią Elżbietą Bednarczyk. Spotkanie autorskie odbyło się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Chełmie Śląskim. Uczniowie wysłuchali wierszy autorki z tomiku: „Uśpione ogrody” i wspólnie z autorką zastanawiali się nad głębszym, metafizycznym znaczeniem utworów. Na koniec spotkania można było zakupić książeczkę poetki i zdobyć jej odręczną dedykację. Spotkanie to na pewno pozostanie na długo w naszej pamięci.
    KLIKNIJ TUTAJ i oglądaj zdjęcia ze spotkania.

  • Spotkanie Szkolnego Klubu Czytelnika pt.: „Bezpieczny Internet”

    28 lutego 2018 r. w naszej szkolnej bibliotece odbyło się kolejne spotkanie Szkolnego Klubu Czytelnika dla uczniów klas I – III. Podczas spotkania gościliśmy panią Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Chełmie Śląskim. Pani Anna Kocur przygotowała dla dzieci ciekawe zajęcia edukacyjne pt.: „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Zajęcia miały na celu przybliżenie uczniom informacji o dobrych i złych stronach Internetu oraz zaznajomienie ich z problematyką bezpieczeństwa w sieci.
    Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Annie Kocur za przeprowadzenie interesujących zajęć, które uwieczniliśmy na zdjęciach zamieszczonych w GALERII (KLIKNIJ ).

  • Wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Piosenki i Poezji Niemieckojęzycznej

    Uczennica naszej szkoły: Antonina Krzystanek zdobyła wyróżnienie w III edycji Wojewódzkiego Konkursu Piosenki i Poezji Niemieckojęzycznej Deutsch macht Spaß, w kategorii wykonawczej solista. Konkurs odbył się w ramach Dnia Mniejszości Narodowych i Etnicznych pod patronatem Prezydenta Miasta Gliwice oraz Śląskiego Kuratora Oświaty. Nasza czwartoklasistka została zaproszona na Galę Finałową Konkursu Deutsch macht Spaß, podczas której zostaną wręczone nagrody oraz odbędą się występy laureatów.
    Serdecznie gratulujemy Antosi i życzymy kolejnych sukcesów!

        

  • Spotkanie ze świadkiem historii Panem Jerzym Barańskim.

    22 lutego 2018 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów ze świadkiem historii Panem Jerzym Barańskim, urodzonym w 1925 r. we Lwowie. Pan Jerzy wspominał swe dzieciństwo i lata szkolne, szczególnie lwowskie gimnazjum do którego uczęszczał. Uczniowie klas II – IV z wielką uwagą słuchali opowiadania o przedwojennej szkole, mieli szereg pytań, na które Pan Jerzy udzielił precyzyjnych odpowiedzi. Uczniowie klas starszych V - VII w trakcie spotkania wysłuchali relacji o tragicznych losach Lwowa i jego mieszkańcach, którzy znaleźli się pod okupacją sowiecką, następnie niemiecką a koniec II wojny światowej przyniósł im utratę umiłowanego miasta. Nasi uczniowie z niezwykłą uwagą słuchali relacji człowieka, który jako świadek historii II wojny światowej przeżył terror sowiecki, nazistowski, należał do Armii Krajowej, z wielu opresji niemal cudem uszedł cało.
    Pan Jerzy udzielił odpowiedzi na wszystkie pytania przygotowane przez uczniów klasy VI i klasy VII. Najnowszą często tragiczną historię naszej ojczyzny przybliżył w sposób niezwykle interesujący i emocjonalny. Uświadomił nam jak czerpać z bogactwa pamięci.

            

  • Wojewódzki Konkurs Piosenki i Poezji Niemieckojęzycznej

    22 lutego 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w III edycji Wojewódzkiego Konkursu Piosenki i Poezji Niemieckojęzycznej Deutsch macht Spaß odbywającego się w ramach Dnia Mniejszości Narodowych i Etnicznych, pod patronatem Prezydenta Miasta Gliwice oraz Śląskiego Kuratora Oświaty.
    W Konkursie Piosenki Niemieckojęzycznej, w kategorii wykonawczej "Zespoły", naszą placówkę reprezentowała grupa wokalna „die Sterne” w składzie: Julia Bryjok (kl. V), Aleksandra Paruzel (kl. V), Edyta Skubisz (kl. V), Zuzanna Żórawik (kl. V) oraz Alicja Ostrowska (kl. VI). W kategorii wykonawczej soliści wystąpiła Antonina Krzystanek (kl. IV). W Konkursie Poezji Niemieckojęzycznej wiersze recytowali uczniowie klas starszych: Katarzyna Koziorz (kl. VI), Jakub Jaromin (kl. VI), Weronika Nieć (kl. VII) oraz Julia Saik (kl. VII).

    Serdecznie gratulujemy uczniom przepięknych występów i z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu.

  • Czytanie na dywanie

    Serdecznie zapraszamy uczniów klas I – III do wspólnego odkrywania magii książek. W każdy wtorek,    w naszej bibliotece, odbywa się wspólne głośne Czytanie na dywanie.
    Najmłodszym będą czytać uczniowie z klas starszych. Taka forma zajęć służy budowaniu więzi, rozbudzaniu wyobraźni i znakomicie przekonuje do czytania książek. To wspaniała okazja, by wspólnie spędzić czas przy miłej lekturze.

    Serdecznie zapraszamy do szkolnej biblioteki!

  • Szkolny Klub Czytelnika

    21 lutego 2018 r. odbyło się kolejne spotkanie Szkolnego Klubu Czytelnika dla uczniów klas I - III. Tym razem nasze spotkanie czytelnicze poświęcone było Światowemu Dniu Kota, który obchodzony jest 17 lutego. Z tej okazji w szkolnej bibliotece odbyło się czytanie na dywanie. Uczennice: Antonina Krzystanek z kl. IV i Julia Jarnot z kl. VI zapoznały młodszych czytelników z ciekawostkami z życia kotów. Dzieci słuchały z ogromnym zaciekawieniem czytanych im opowieści. Kontynuacją spotkania czytelniczego będą wyjazdy uczniów klas młodszych do lecznicy dla zwierząt w Chełmie Śląskim i spotkanie z weterynarzem.

    Serdecznie dziękujemy Antosi i Julii za miłe chwile z książką.
    Zapraszamy do oglądania zdjęć w GALERII.

  • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

    Dnia 21 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji uczniowie z klas IV-VII wzięli udział w Szkolnym Quizie Wiedzy o Języku Polskim. W trzyosobowych drużynach rywalizowali w kilku kategoriach o tytuł zwycięzcy. Oprócz testu językowego bogatego w różnorodne trudności ortograficzne i frazeologiczne, młodzież odpowiadała na pytania z zakresu wiedzy o języku i literaturze oraz popisywała się swoimi umiejętnościami w zabawie kalambury. Nie zabrakło także pracy ze słownikami. Najwięcej radości przysporzyła wszystkim uczestnikom kategoria łamańce językowe, podczas której trzeba było wykazać się nie lada sprawnością w bezbłędnym czytaniu wybranych tekstów.
    Zwyciężył zespół z klasy VII w składzie: Julia Saik, Weronika Nieć i Aleksander Grudniok. Organizatorkami konkursu były panie Anna Suska i Renata Ganobis.
    Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a pozostałym dziękujemy za aktywny udział i zapraszamy ponownie za rok!
    Zdjęcia z quizu są zamieszczone w GALERII.

  • IX Zlot Samorządów Szkół Podstawowych Województwa Śląskiego

    W dniu 19 lutego Samorząd Uczniowski naszej szkoły wziął udział w IX Zlocie Samorządów Szkół Podstawowych Województwa Śląskiego, który odbył się w Katowicach pod patronatem m.in. Marszałka Województwa Śląskiego oraz Śląskiego Kuratora Oświaty. Hasłem przewodnim tegorocznego zlotu był "Śląsk w kulturze i tradycji". Uczniowie mieli okazję zobaczyć występ Zespołu Pieśni i Tańca Katowiczanie, wysłuchać wspomienia o Stanisławie Ligoniu, które wygłosił jego wnuk oraz podziwiać stroje śląskie, które przygotowali założyciele Muzeum Chleba w Radzionkowie. Po części oficjalnej uczniowie zjedli obiad i pełni zapału zabrali się do pracy podczas warsztatów praktycznych. Nasz samorząd uczestniczył w warsztatach "Po naszymu", gdzie dzieci ćwiczyły gwarę śląską oraz w warsztatach kulinarnych pt. "Warzenie po śląsku".
    Udział w imprezie był bardzo ciekawym doświadczeniem i pozwolił na rozwój postaw patriotycznych związanych z tożsamością kultury regionalnej.

    Zdjęcia ze Zlotu zamieszczamy w GALERII.

  • Terminy zajęć SKS i gimnastyki korekcyjnej

    Informujemy, że zajęcia SKS odbywać się będą w następujących terminach:

    • SKS koszykówka ŚRODA 15.15 - 16.15
    • SKS siatkówka (CHŁOPCY I DZIEWCZYNY)  PIĄTEK 15.15 - 16.15
    • SKS siatkówka (dziewczyny)  ŚRODA 13.30 -14.30 co 2 tygodnie w terminach: 28.02, 14.03, 28.03, 11.04, 25.04, 9.05, 23.05, 6.06, 20.06
    • SKS klasy 1-3  ŚRODA 13.30 -14.30 co 2 tygodnie w terminach21.02, 7.03, 21.03, 4.04, 18.04, 16.05, 30.05, 13.06

    Zajęcia z gimnastyki korekcyjnej odbywać się będą w poniedziałki począwszy od 26 lutego 2018r. w grupach:

    • Grupa A 14.30 - 15.00
    • Grupa B 15.00 - 15.30

    Przynależność do grup zostanie podana przez LIBRUS indywidualnie.

  • Przerwy na sportowo

    Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych uczniów, począwszy od dnia 22.02.2018 r.  na "długich" przerwach 11.30 - 11.45 w środy i czwartki organizowane będą w sali gimnastycznej zajęcia sportowe. Warunkiem skorzystania z sali gimnastycznej jest zbiórka przy schodach na piętrze i oczekiwanie na nauczyciela WF. Zabronione jest samodzielne schodzenie na parter budynku.
    Korzystanie z sali możliwe będzie wg następującego podziału:

    • środy godz. 11.30 - 11.45 klasy 6 i 7;
    • czwartki godz. 11.30 - 11.45 klasy 4 i 5
  • Konkurs plastyczny „Kot”

    Biblioteka szkolna serdecznie zaprasza wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie plastycznym pt.: „Kot”.
    Regulamin konkursu
    Cele konkursu:

    • Rozwijanie wyobraźni i kreatywności u dzieci.
    • Rozwijanie umiejętności manualnych.
    • Rozwijanie wrażliwości estetycznej.
    • Kształtowanie i rozwijanie zainteresowań artystycznych.
    • Prezentacja twórczości plastycznej uczniów.

    Warunki uczestnictwa:

    • Zadaniem uczestników konkursu jest samodzielne wykonanie pracy plastycznej zgodnej z tematem konkursu.
    • Uczestnicy konkursu wykonują prace wybranymi przez siebie technikami plastycznymi (rysowanie, malowanie, grafika itp.). Prace należy wykonać na kartce     formatu A-4.
    • Każdy uczestnik może złożyć tylko jedną pracę .
    • Każda dostarczona praca musi zawierać metryczkę z imieniem i nazwiskiem autora oraz klasę .

    Termin dostarczenia prac:

    • Prace należy dostarczyć do biblioteki szkolnej do dnia 28.02.2018 r.
    • Prace dostarczone po terminie nie będą oceniane.

    Kryteria oceny:

    • Samodzielność wykonania pracy.
    • Estetyka pracy.
    • Atrakcyjność formy i kolorystyki.
    • Innowacyjność pomysłu.

    Zasady przyznawania nagród:

    • Rozstrzygniecie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się podczas kolejnego spotkania Szkolnego Klubu Czytelnika.
    • Nagrodzeni uczestnicy otrzymają nagrody rzeczowe, a osoby wyróżnione okolicznościowe dyplomy.

    Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie!

  • Szkolna Poczta Walentynkowa

    Dnia 15 lutego Samorząd Uczniowski zorganizował wśród uczniów Szkolną Pocztę Walentynkową. Uczniowie przekazywali sobie wzajemnie kartki walentynkowe, kwiaty oraz drobne upominki. Również nauczyciele i pracownicy obsługi zostali obdarowani słodkościami i kolorowymi kartkami. Walentynki połączone były z obchodami Dnia Koloru Czerwonego i Różowego. Ten wyjątkowy dzień był pełen radości i uśmiechu. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę.

    Zdjęcia walentynkowe zamieściliśmy w GALERII.

  • Mamy jedynego w powiecie, uczestnika III etapu Wojewódzkiego Konkursu z matematyki !!!

    9 stycznia 2018 odbył się II etap Wojewódzkiego Konkursu z matematyki organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Katowicach. Uczeń naszej szkoły, Aleksander Grudniok, jako jedyny z powiatu bieruńsko-lędzińskiego przeszedł do  III etapu - etapu finałowego. 22 lutego 2018 Aleks wraz z uczestnikami ścisłego finału z całego województwa śląskiego (131 osób) będzie walczył o tytuł Laureata. Gratulujemy dotychczasowych sukcesów i życzymy dalszych osiągnięć.

  • Bezpieczne ferie zimowe

    Hurrra!!!
    Zimowe ferie rozpoczynamy i dwa tygodnie wolności od lekcji mamy.
    Śnieg niechaj na dworze przez cały dzień pada, by po feriach było co opowiadać.
    Lecz żeby to były historie przyjemne i miłe,
    na przeczytanie poniższych porad poświęć krótką chwilę:

      

    Ferie to czas szaleństwa na śniegu, czas zabawy - czas wesoły.
    Pamiętaj jednak o swoim bezpieczeństwie, aby szczęśliwie wrócić po feriach do szkoły…

  • Informacja MZK Tychy

    Przedstawiamy informację MZK Tychy dot.  konieczności posiadania przez uczniów w wieku od 7 - 16 lat Śląskiej Karty Usług Publicznych (ŚKUP) w czasie korzystania ze środków komunikacji miejskiej.

      

  • Kulig

      

    W ostatni dzień przed tak wyczekanymi feriami zimowymi, nasi uczniowie wraz  z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Wisły Czarne, gdzie zorganizowany był kulig oraz wiele innych atrakcji. Nie zabrakło kiełbasek, które sami piekliśmy i przejazdu saniami po zaśnieżonych leśnych dróżkach. Chyba największą radość sprawił dzieciom spacer na śnieżną górkę i wielkie szaleństwo na śniegu. Na koniec nie mogło zabraknąć wizyty w McDonald's. Wszyscy szczęśliwi, z uśmiechami na twarzach bezpiecznie wrócili do domu. 

    Zapraszamy do oglądania zdjęć GALERII  (kliknij TUTAJ).

  • Dzień Koloru Białego

    Za oknem zima... Wielkimi krokami zbliżają się wyczekiwane już przez wszystkich ferie zimowe. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował w szkole Dzień Koloru Białego. Uczniowie oraz nauczyciele włożyli z tej okazji białe ubrania lub przyozdobili swoją odzież papierowymi śnieżynkami. 

        

strona:

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Augusta Kardynała Hlonda w Chełmie Śląskim
    ul. Karłowicza 21
    41-403 Chełm Śląski

    DYREKTOR
    Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Augusta Kardynała Hlonda w Chełmie Śląskim
    mgr Dorota Kwaśniewicz
    przyjmuje w dniach spotkań z rodzicami
    oraz codziennie w godzinach pracy szkoły
    po telefonicznym uzgodnieniu.
  • (32) 225 82 62
    (+48) 512 857 605

Galeria zdjęć