Dnia 1 grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach plastycznych dla osób niepełnosprawnych, których organizatorem była Szkoła Podstawowa z Odziałami Intergacyjnymi nr 2 im. Gustawa Morcinka w Lędzinach. Motywem przewodnim tegorocznych warsztatów było szycie eko-maskotek. Uczniowie, pod opieką nauczycieli oraz wolontariuszy, z ochotą i zapałem zabrali się do pracy. Organizatorzy przygotowali materiały, z których można było wykonać pięknęgo kotka, kolorową sowę lub tęczową chmurkę. Nasi uczniowie wytrwale pracowali do samego końca i w nagrodę otrzymali słodkie upominki oraz pamiątkowe, imienne dyplomy. Uszyte maskotki zabrali do szloły i dumnie prezentowali kolegom i koleżankom.
Warsztaty plastyczne były okazją nie tylko do rozwijania kreatywności oraz zdolności manualnych ale także nawiązania nowych znajomości, wspólnej zabawy i integracji z innymi dziećmi.
30 listopada 2017r. w Powiatowym Zespole Szkół w Bieruniu odbył się XI Powiatowy Konkurs Poetycka Herbaciarnia. Konkurs ten obejmował 2 konkurencje: Konkurs recytatorski oraz poezji śpiewanej. Rok 2017 został ustanowiony rokiem rzeki Wisły – dlatego tegoroczną edycję poświęcono tematyce związanej z promowaniem piękna ojczystego krajobrazu. Celem przedsięwzięcia było promowanie twórczości wybitnych polskich artystów słowa. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Aleksandra Paruzel z klasy V, Katarzyna Koziorz z klasy VI oraz Julia Saik z klasy VII.
Do zobaczenia za rok!
W dniu 30 listopada 2017 uczniowie klas I-III wzięli udział w przedstawieniu teatralnym w Oświęcimskim Centrum Kultury pt. Nowe szaty króla w wykonaniu aktorów Teatru Muzycznego Forte z Wrocławia. Był to musical profilaktyczny, z którego widzowie nauczyli się, że o wartości człowieka nie decyduje ani zasobność portfela ani metka przy ubraniu a to, w jaki sposób traktujemy innego człowieka.
28 listopada 2017 był dla uczniów klas I-III dniem magicznym. Zgodnie z tradycją obchodzenia zabaw andrzejkowych uczniowie bawili się i wróżyli. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.
KLIKNIJ TUTAJ i oglądaj zdjęcia z tego dnia.
28 listopada 2017r. uczniowie klas IV – VII wyjechali na spektakl teatralny pt. „Bracia Lwie serce” na motywach książki Astrid Lindgren, który odbył się w Pałacu Młodzieży w Katowicach. Spektakl wystawili aktorzy z Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Po przyjeździe, pełni ciekawości weszliśmy do sali i zajęliśmy swoje miejsca. Po chwili światła zgasły, a na scenie pojawili się główni bohaterowie – bracia Lwie Serce, Jan i Karol, którzy w magicznej krainie stanęli do walki z wszechobecnym złem. Przedstawienie pokazało młodemu widzowi, że pomoc niesiona drugiemu człowiekowi m.in. stanowi istotę człowieczeństwa. Chwilami naprawdę chwytał za serce i pozostawiał wiele do przemyślenia. Wyjazd zorganizowany był przez nauczycieli języka polskiego w ramach rozwijania u uczniów wrażliwości estetycznej i przygotowania ich do prawidłowego odbioru dzieła sztuki.
Dnia 27 listopada uczniowie klas 4-7 uczestniczyli w zabawie andrzejkowej. Dyskoteka została zorganizowana z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie mieli okazję nie tylko potańczyć przy rytmach muzyki disco ale mogli również zajrzeć w przyszłość dzięki tradycyjnym wróżbom andrzejkowym. W przerwie wychowawcy, we współpracy z rodzicami, zorganizowali dla uczniów poczęstunek - pyszną pizzę. Zadowoleni i z uśmiechami na twarzach zakończyliśmy dyskotekę.
Kliknij TUTAJ i oglądaj zdjęcia z dyskoteki zamieszczone w GALERII.
Dnia 27 listopada 2017 r. w naszej szkole odbyło się kolejne spotkanie Szkolnego Klubu Czytelnika dla uczniów klas I – III z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tym razem gościliśmy podczas spotkania naszego szkolnego logopedę - panią Agnieszkę Reguła. Pani Agnieszka przygotowała dla dzieci prezentację multimedialną, dzięki której uczniowie poznali historię narodzin pluszowego misia oraz ideę święta najpopularniejszej dziecięcej zabawki. Uczniowie wysłuchali również bajki pt. ”Miś Benjamin”, którą przeczytała dla nich pani Agnieszka. Nasz gość tradycyjnie został obdarowany pamiątkowym dyplomem oraz zaliczony do honorowych członków Szkolnego Klubu Czytelnika. Spotkanie przebiegało w radosnej, ciepłej atmosferze. Uśmiech i zadowolenie na twarzach dzieci - to najlepsze podsumowanie dzisiejszej MISIOWEJ IMPREZY.
W tym dniu odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu bibliotecznego pt. „Mój przyjaciel MIŚ” zorganizowanego przez naszego bibliotekarza – panią Annę Krzystanek. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Wszystkie prace były bardzo ciekawe, pomysłowe i oryginalne, uczniowie wykazali się dużym talentem plastycznym.
A oto nazwiska laureatów:
Klasa I
I miejsce: Milena Manecka
II miejsce: Sonia Bromboszcz; Amelia Pastuszka
III miejsce: Robert Kulik
Klasa II
I miejsce: Julia Szlauer
II miejsce: Paweł Dłucik
III miejsce: Natalia Szlauer
Klasa III
I miejsce: Anna Wiśniowska
II miejsce: Oliwia Borzucka; Dawid Piekorz
III miejsce: Kamila Kontny
Klasa IV
I miejsce: Szymon Gałuszka; Emilia Sapek
II miejsce: Antonina Krzystanek; Konrad Tomczak
III miejsce: Aleksander Nowak
Klasa V
I miejsce: Aleksandra Paruzel
II miejsce: Natalia Kopij
III miejsce: Aleksander Cepak
Klasa VI
I miejsce: Julia Jarnot
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!
Zdjęcia wykonane podczas Światowego Dnia Pluszowego Misia zamieściliśmy w GALERII (KLIKNIJ TUTAJ).
Otrzymaliśmy 1000 Punktów Extra za zorganizowanie Światowego Dnia Łazienek – eventu promującego higienę w szkołach. Dziękuję za dotychczasowe głosy i paragony Zachęcamy do głosowania i rejestrowania paragonów do 30 listopada 2017 do godziny: 23.59. Adres: www.wzorowalazienka.pl
24 listopada 2017 r. uczniowie należący do naszego szkolnego zespołu wokalno – tanecznego „Gryfnioki” wraz z laureatami Gminnego Konkursu Regionalnego „Godomy i śpiywomy po naszymu czyli po śląsku” wzięli udział w wycieczce do Chlebowej Chaty w Górkach Małych niedaleko Brennej. Wyjazd ten był nagrodą główną w Gminnym Konkursie Regionalnym zorganizowanym przez Zespół Szkolno - Przedszkolny we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury.
W Chlebowej Chacie dzieci spotkały się z tradycją, dowiedziały się jak wyglądało życie naszych dziadków 100 lat temu. Uczniowie zobaczyli niezbędne do życia wyposażenie domu, wysłuchali ciekawostek z życia pszczół, zobaczyli stary młyn i zapoznali się z pracą młynarza i rolnika. To jeszcze nie wszystkie atrakcje, które czekały na dzieciaki w Chlebowej Chacie. Uczniowie spróbowali swoich sił w młóceniu cepem, wsiadali do sań, bryczek oraz próbowali uruchomić traktory i motocykle. Po ciężkiej pracy w stodole dzieci degustowały własnoręcznie zrobione podpłomyki z smalcem, masłem lub miodem.
Zdjęcia z wycieczki zamieściliśmy w GALERII.
Światowy Dzień Toalet był obchodzony w naszej szkole 22 listopada. Była to impreza dla uczniów klas I - III promująca higienę w szkołach. Uczniowie dowiedzieli się o potrzebie przestrzegania higieny, zagrożeniach chorobowych będących konsekwencją braku dbałości o czystość, przyczynach tych chorób, a na koniec uczyli się właściwego mycia rąk.
Dnia 22 listopada uczniowie klasy 5,6 i 7 uczestniczyli w prelekcji na temat cyberprzemocy w szkole. Zajęcia zorganizowała pedagog szkolny - Pani Agata Żołneczko we współpracy z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu. Prelekcję przeprowadzili funkcjonariusze Grzegorz Dudys i Szymon Jeleń oraz dzielnicowa Aleksandra Knapik.
Uczniowie zostali zapoznani ze zjawiskiem cyberprzemocy wśród dzieci młodzieży, dowiedzieli się jakie są przejawy tego zjawiska oraz gdzie szukać pomocy w obliczu zagrożenia. Ponadto funkcjonariusze przypomnieli uczniom o zasadach właściwego korzystania z technologii informacyjno - komunikacyjnej, o szacunku dla drugiego człowieka i poszanowaniu godności ludzkiej. Konsekwencje prawne i odpowiedzialność prawna sprawców cyberprzemocy również była tematem rozmowy z uczniami.
Serdecznie dziękujemy funkcjonariuszom policji za wsparcie w realizacji działań wychowawczo - profilaktycznych.
Zdjęcia z prelekcji można oglądać w GALERII (kliknij).
Późną jesienią uczniowie klasy VI wraz z wychowawcą udali się do ogródka szkolnego, aby uporządkować klasowy klomb. Wszyscy byli zaangażowani i z uśmiechem na twarzy porządkowali klomb oraz sadzili zakupione kwiaty. Wspólna praca w ogrodzie uczy kształtowania postaw proekologicznych, działania zespołowego oraz odpowiedzialności za własne decyzje.
Dzień 21 listopada to obchodzony na całym świecie Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Samorząd Uczniowski postanowił włączyć się w obchody tego wyjątkowego dnia. Na przygotowanym drzewie pozdrowień każdy uczeń mógł umieścić swoje życzenia lub pozdrowienia skierowane do rówieśników lub nauczycieli. Każda klasa miała również okazję przygotować klasowe życzenia dla całej społeczności szkolnej.
Oprócz wzajemnej życzliwości w szkole królował również kolor żółty - kolor szczęścia, ciepła i radości.
Mamy nadzieję, że życzliwość, uśmiech i radość dzisiejszego dnia pozostanie z nami jak najdłużej.
Kliknij i spójrz z życzliwością na zdjęcia zamieszczone w GALERII
W ramach bibliotecznej akcji „Zbieramy makulaturę na nową lekturę” od września br. udało nam się, wspólnymi siłami, zebrać 530 zł ze sprzedaży „cennego wtórnego surowca”. Dzięki pozyskanym funduszom księgozbiór naszej szkolnej biblioteki powiększył się o 52 woluminy. Nasze nowe lektury czekające już na czytelników to: „Pan Tadeusz” – 15 szt., „Zemsta” – 12 szt., „Kajko i Kokosz” – 15 szt., „Opowieść wigilijna” – 4 szt. oraz „Mały Książę” – 6 szt.
Serdecznie dziękujemy wszystkim Uczniom, Rodzicom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w zbiórkę makulatury oraz Radzie Rodziców za pomoc w przewiezieniu makulatury do miejsca skupu. Gorąco zapraszamy do dalszego udziału w zbiórce makulatury na nowe lektury.
15 listopada 2017r. odbyła się druga część Gminnego Konkursu Regionalnego „Godomy i śpiywomy - po naszymu czyli po śląsku”. W Konkursie Recytatorskim wzięło udział 37 uczestników.
Jury konkursowe w składzie: p. Gabriela Penczek, p. Anna Kocur, p. Franciszek Moskwa, po trudnych obradach, wyłoniło zwycięzców konkursu:
Uczestnicy Konkursu Recytatorskiego również otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki, a przedszkolaki dostały pluszowe misie. Laureaci konkursu wezmą udział w wycieczce do Chaty Chlebowej w Brennej, będącej nagrodą główną w tegorocznym Gminnym Przeglądzie Regionalnym.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy pięknego udziału w Konkursie. Dziękujemy za trud włożony w przygotowanie uczniów do Gminnego Konkursu Regionalnego i zapraszamy za rok.
W dniach 14 - 15 listopada w Zespole Szkolno – Przedszkolnym odbył się Gminny Konkurs Regionalny „Godomy i śpiywomy - po naszymu czyli po śląsku”, zorganizowany przez Zespół Szkolno - Przedszkolny we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Chełmie Śląskim. Zespół wokalno – taneczny „Gryfnioki” działający przy naszej szkole był współorganizatorem imprezy oraz zadbał o oprawę artystyczną Konkursu Muzycznego i Recytatorskiego.
Pierwszą częścią Gminnego Konkursu Regionalnego „Godomy i śpiywomy - po naszymu czyli po śląsku” był Konkurs Muzyczny.
W Konkursie Muzycznym wzięło udział 13 solistów oraz 4 zespoły (w sumie 45 uczestników). Przed jury konkursowym w składzie: p. Gabriela Penczek, p. Anna Kocur, p. Franciszek Moskwa postawione zostało bardzo trudne zadanie wyłonienia laureatów. W wyniku obrad wyłoniono 4 solistów oraz 3 zespoły muzyczne. Wszyscy uczestnicy konkursu muzycznego otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki, przedszkolaki dostały pluszowe misie, natomiast nagrodą główną w tegorocznym konkursie jest wspólny wyjazd laureatów do Chaty Chlebowej w Brennej.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy pięknego udziału w Konkursie. Szczegółowe wyniki Konkursu - poniżej:
Nagrodę główną w tegorocznym Gminnym Konkursie Muzycznym otrzymali:
Dnia 10 listopada w naszej szkole miała miejsce akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie klasy VII przybliżyli młodszym kolegom historię naszego kraju. W skrócie ukazano dzieje narodu polskiego , który w czasie 123 lat niewoli , stale wychodził z inicjatywą walki o niepodległą ojczyznę.
Pamiętamy i czcimy wolność odzyskaną w 1918 r.
Biblioteka szkolna serdecznie zaprasza wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie plastycznym pt.: „Mój przyjaciel MIŚ”.
Regulamin konkursu:
Cele konkursu:
Warunki uczestnictwa:
Termin dostarczenia prac:
Kryteria oceny:
Zasady przyznawania nagród:
Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie.
Dnia 9 listopada nasi uczniowie wzięli udział w akcji na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym pt. "Order Bezpiecznego Kierowcy 2017". Akcję zorganizowała Pani Agata Żołneczko we współpracy z funkcjonariuszami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu.
Uczniowie mieli okazję wręczyć kierowcom własnoręcznie wykonane ordery, które były nagrodą za wzorową i przepisową jazdę samochodem. Funkcjonariusze policji sprawdzali czy kierowcy zachowują właściwą prędkość, mają zapięte pasy bezpieczeństwa, sprawne światła, sprawdzali również trzeźwość prowadzących.
Serdecznie dziękujemy Funcjonariuszom Policji za włączenie się w nasze działania na rzecz bezpieczeństwa oraz wszystkim uczniom, którzy własnoręcznie wykonali piękne ordery.
Zdjęcia z akcji "Order Bezpiecznego Kierowcy 2017" można oglądać w GALERII (kliknij tutaj).